باربری و اتوبار سریع بار تهران در امام زاده قاسم

امام زاده قاسم در منطقه شمیران قرار دارد و نام روستایش دژ علیا می باشد. این امام زاده در ارتفاع بسیار بالایی در حدود ۱۷۰۰ متری واقع شده است. دلیل قرار گیری این امام زاده در این ارتفاع بالا را ، مورد تعقیب قرار گرفتن ایشان توسط ماموران بنی امیه و بنی عباس می دانند ، که ایشان مجبور می شوند به سمت این کوه ها روانه شده و پس از وفاتشان در این روستا دفن می شوند.

ساختمانی که برای ایشان در این روستا ساخته شده است هشت ضلعی است و جنسی آجری دارد. این بنا برای اولین بار در قرن هفتم هجری و در زمان شاه طهماسب صفوی ساخته شد . اما گسترس و مرمت اصلی این مکان ، در دوره فتحعلی شاه قاجار انجام شده است.

بعدها در زمین های اطراف آن شروع به ساختن قبرستان کردند به طوریکه مردم عادی و حتی افراد سرشناس در آن جا قبرهای خانوادگی دارند . این قبرستان به صورت پلکانی ساخته شده است. فاصله امام زاده اسماعیل تا تجریش حدود ۲ کیلومتر است.

3587dc41-af12-482d-8f25-8987a1cc346b
دسترسی ها :
• امام زاده اسماعیل از شمال به آبک و سنگ دوقلو می رسد.
• از جنوب به تجریش و دزاشیب اتصال دارد.
• از سمت شرق با جماران و حصارک در ارتباط است.
• از سمت غرب نیز به جعفرآباد و دربند متصل است.
بنای امام زاده قاسم، از دو قسمت جداگانه برای خانوم ها و آقایان ساخته شده است. این مکان در گروه آثار ملی کشورمان و در سال ۱۳۵۱ به ثبت رسیده است. در این مکان همواره می توان مراسم مختلف مذهبی را مشاهده کرد که مردم منطقه شمیران ، در ایام مختلف سال به این مکان مراجعه کرده و مراسم خود را در آن برگزار می کنند . برخی از این مراسم عبارتند از:
۱٫ عید فطر
۲٫ مراسم شب های ماه رمضان
۳٫ عید قدیر
که در این روزها مردم این منطقه ، معمولا با نذری های خود از زیارت کنندگان پذیرایی می کنند. زائرین محترم می توانند همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰شب به این مکان مراجعه کنند. همچنین این مکان دارای پارکینک مناسب برای زیارت کنندگان می باشد.

2
• چگونه می توان به امام زاده قاسم رسید؟
برای حرکت به این مکان بهتر است بعد ازعبور از خیابان دربند ، گلاب دره را نیز طی کنید . سپس به خیابان گلزار می رسید و پس از آن ، خیابان قوام است که از آنجا به راحتی می توانید به امام زاده قاسم برسید. همچنین برای افرادی که می خواهند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند بهترین راه استفاده از خط مستقیم تاکسی هایی است از میدان قدس به سمت امام زاده قاسم فعالیت می کنند.
شرکت باربری و اتوبار سریع بار تهران ، با دارا بودن سابقه طولانی در زمینه حمل و جابه جایی بارها و کالا ها و همچنین با داشتن نیروهای کار آزموده و مجرب ، آماده ارائه خدمت به صورت شبانه روزی به شما عزیزان می باشد.
برخی از خدمات حرفه ای اتوبار و باربری سریع بار تهران عبارتند از:
• ارائه خدمات حمل و جابه جایی بارها و کالاها به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل
• انجام بسته بندی حرفه ای
• دارا بودن کامیون ها و کامیونت های مسقف و موکت شده
• انجام بیمه برای بارهای شما
شما عزیزان ساکن تهران و مخصوصا ساکن امام زاده قاسم می توانید برای حمل و جابه جایی بارها و کالاهای خود با شرکت باربری سریع بار تهران تماس حاصل فرمایید. همکاران ما دراین مرکز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.
شماره های تماس:
۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸

Untitled-3

تماس با ما